Tęsknię za sobą …

Nigdy się nie nudzę. Nie dlatego, że taką ciekawą osobą jestem. Po prostu staram się nie tracić czasu. Jakby gdzieś ktoś tam przerobił minuty i trwają 45 a nie 60 sekund. Bojąc się, że ich skrócenie nastąpi niedługo do 30 sekund staram się zrobić wszystko co mi przyjdzie do głowy…  :mrgreen: .
 
W wolne od pracy dni sprawdzam pogodę i obmyślam plan na zdjęcia. Czytam w drodze w autobusie słuchając muzyki. Słowa piosenek znaczą moją trasę z fotografowaniem. Myślę w pracy o nowym pomyśle na wpis do bloga. Nowe wątki rodzą się w mojej głowie do książki, kiedy zmywam naczynia. Przeglądam wiadomości złoszcząc się lub ciesząc, kiedy stoję na przystanku. Jak mam wolną tylko jedną rękę, to sprawdzam na Pinterest, jakie pomysły mają inni. Jak można zrobić coś z niczego, co ciekawego mogę uszyć lub w jaki sposób ozdobić dom. Coś ciągle robię, wymyślam. Czuję jak piłeczka pomysłowego Dobromira puka mi w głowę i dodaje nowe zadania. I nie wiem czemu mnie tak gna …  8-O .
 
Aż dzisiaj prasując usłyszałam znaną melodię. Uderzyły we mnie uczucia tej dwudziestoletniej dziewczyny, jaką byłam właśnie dwadzieścia lat temu. Na wszystko był czas. Planów pełen worek. Niczego nie potrzebowałam, bo do wszystkiego mogłam dojść. Droga jawiła się bujna, zielona, długa i pełna pozytywnych niespodzianek. Czułam, że czas nie ma końca a ja jestem nieśmiertelna. Każdy teledysk na ViVie (a wtedy to był TYLKO program muzyczny, gdzie piosenka była władcą programu) był ciekawy i taki nowoczesny. Byłam naiwną, bardzo ufną, ale i mądrą młodziutką, kobietą.
 
Z czasem gdzieś w gąszczu tej drogi, którą widziałam wcześniej, zdarzyły się ciemne zaułki. Naiwność zniknęła, choć jeszcze czasem się wychyli  :twisted: . Ufność spadła do dramatycznego poziomu, strach na często zagościł we mnie. Tęsknię za … sobą. Za tą młodą dziewczyną, którą byłam. Hmmmmm no i mam pomysł! Poszukam jej w sobie i postaram się trochę z nią zaprzyjaźnić  :mrgreen: . Może uda się jeszcze wyłuskać kilka ciekawych cech, za którymi po prostu tęsknię. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Tęsknię za sobą …

  1. ~M. pisze:

    Twoje słowa, nie wiem do końca dlaczego, ale przypomniały mi siebie parę lat wstecz. Rozkminiam to. Tylu niepowodzeń mogłem jeszcze uniknąć, mogłem ułożyć sobie życie i żyć inaczej. Zaprzepaściłem to. Coś straciłem, mam nadzieję, że nie bezpowrotnie. Jak bezpowrotnie, to jest już po mnie. Tamtego siebie, sprzed tych niepowodzeń właśnie szukam. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>