Brak … Mam…

Zawsze czegoś brak…
Inności, niezwykłości szukamy. Chcemy być wyjątkowi, niezwykli. Marzy się nam ponadprzeciętna uroda, inteligencja i spryt. Brak nam poklasku, uznania i uwielbienia. Gdzieś tam w środku, po cichutku właśnie tego pragniemy.
Żony/męża i dzieci. Ciepła domowego ogniska, którą dają najbliżsi. Takiego ideału z reklam z biszkoptowym Labradorem hasającym obok pięknych dzieci. Oczywiście dziewczynki i chłopca  :mrgreen:
Pracy przynoszącej duży dochód. Albo własnej firmy, która pozwala na szofera i kilka zer na koncie. Oczywiście musi przynosić satysfakcję i radość, spełnienie.
Domu z kominkiem w salonie, w którym trzaska ogień w jesienne i zimowe wieczory. Ogród zawsze zielony i pełen kwiatów. W kuchni roznosi się ciepło i zapach ciasta, który przywołuje poczucie bezpieczeństwa.
Zmęczeni ciężkim dniem w pracy, spoceni od dźwigania zakupów wpatrzeni w rozbrykane dzieciaki lub samotny fotel w rogu. Czujemy BRAK. Brak spełnienia naszych skrytych marzeń. Nie chcemy wynajmować M, zastanawiać się czy wystarczy środków do wypłaty i czuć frustracji co rano. Pragniemy innego życia …
I tak właśnie sobie dzisiaj pomyślałam patrząc przez szybę w autobusie. Że czuję ogromny BRAK. Tak wielu rzeczy, uczuć nie ma w moim życiu. Z każdym przystankiem i mijanym drzewem czułam się gorzej. Szłam do pracy i … potknęłam się. Pomyślałam „No tak! Jeszcze tylko trzeba mi zwichniętej nogi!”.
Trochę mnie adrenalina postawiła do pionu. Tak wiele mi BRAK, ale … tak wiele MAM! Sama sobie psuję dzień. Sama się unieszczęśliwiam. Może jednak mijając poszczególne przystanki będę analizować to co MAM. BRAK zabiera mi dni. Właściwie sama mu je oddaję. Wolę zaprzyjaźnić się z MAM  :mrgreen:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Brak … Mam…

  1. ~life-is-life pisze:

    A już myślałam, że cały post będzie o braku czegoś… Już powoli się załamywałam, bo jak tak można myśleć? No ale jest pozytywne zakończenie wywodu. I masz całkowitą rację trzeba cieszyć się z tego jak wiele się ma ;)

    Pozdrawiam wiosennie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>