Pytanie, którego nie lubię.

Ostatnio bardzo często słyszę „Ale … dlaczego jesteś sama?”. To pytanie wprawia mnie w konsternację. Nie mam na nie gotowej, jednoznacznej odpowiedzi… Chyba tak naprawdę nikt nie ma, kto jest singlem. Ja po prostu NIE WIEM. To tak jakby zapytać mnie, czemu moje oczy są zielone …
 
Czasem szukam w mojej przeszłości tych złych momentów, nie najlepszych decyzji. Gdzieś coś przegapiłam, coś źle zrozumiałam, komuś niewłaściwemu zaufałam, pomyliłam się lub niepotrzebnie uciekłam. To nie jest jedno wydarzenie. To po prostu ciąg przyczynowo – skutkowy …  :cry:  
 
„To znajdź sobie kogoś” – kolejny ulubiony przeze mnie zwrot, nawiązujący do „dlaczego…”.  :-P  Przecież miłości, potencjalnych partnerów nie kupuje się w sklepie. Szukanie/znalezienie jest tylko początkiem dalszej części przygody poznania. To jak puzzle bez obrazka na wzór. Próbuję wśród wielu kawałków odnaleźć te, które zdają się pasować. A później budować obrazek. Jak widać wyobraźnia przestrzenna nie jest moją mocną stroną…  :mrgreen:
 
„A nie czujesz się samotna?” – takie pytanie zamykające komplet nieszczęsnych stwierdzeń i fantastycznych porad pada najczęściej po moich wywodach.
… „TAK”… Ale czy to coś zmienia? …
 
Nie lubię tych pytań. Czuję się wywołana do odpowiedzi, której nie znam. A może po prostu nie chcę jej poznać … Bo czasem wydaje mi się, że kilka razy pomyliłam chwile z całym życiem …
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Pytanie, którego nie lubię.

  1. Emocja pisze:

    Ludzie chyba nie rozumieją że to nie jest do końca nasz wybór że jesteśmy samotni, nikt z dnia na dzień nie prosi kogoś o chodzenie a samo szukanie kogoś w czyim towarzystwie czulibyśmy się dobrze może potrwać bardzo długo. Do tego wszystkiego można by było dodać ludzi którzy na silę nam kogoś szukają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>