Pocztówki.

- Jasna cholera! – zła jak osa rozcierałam łokieć zastanawiając się czy będzie siniak. Byłam zmęczona. Tak bardzo zmęczona, chociaż nie do końca wiedziałam dlaczego. Często pracowałam jak dzisiaj i jakoś moje ciało, moja  głowa nie wołała o reset. A dzisiaj … Zamknęłam oczy, wzięłam kilka głębokich oddechów licząc na spokój ducha. Wmawiając sobie, że już jest lepiej otworzyłam oczy i ruszyłam do przodu.

- O żesz k…. mać! – mały paluszek od nogi lekko pulsował a kilka książek posypało się z półki, którą złapałam, by samej nie upaść. Uklękłam obok walizki, która stała na mojej drodze. Zupełnie o niej zapomniałam. Oczy zaszkliły się od łez. Nie do końca wiedziałam czy z bólu czy raczej z bezradności i ogólnego wkurzenia … wk….nia. Już bez psychologicznych sztuczek na samej sobie energicznie podniosłam książki. Z kalendarza wysypały się pocztówki.

Każda kolorowa i uśmiechnięta, z innego kraju i innym widokiem. Patrzyły na mnie oczy skośne i wielkie czarne jak węgle. Palmy chyliły się ku morzu, oceanu a miasta połyskiwały światłami w nocnej otoczce. Niezwykłe zakątki świata, egzotyczne i tajemnicze. Tak bardzo ciekawe … Obróciłam kolorową kartkę i raz jeszcze przeczytałam kilka zdań na odwrocie. Każde słowo było nośnikiem nie tylko treści, ale i emocji. Nadziei, wiary, przygody ale też strachu, niepokoju i napięcia. Jak to w życiu. A jednak …

A jednak choć raz chciałabym wysłać taką pocztówkę … albo dwie :mrgreen: Wyrwać z tego co „muszę” na to czego „chcę”. Spakować co się da, włożyć obok strachu i niepokoju właśnie nadzieję i radość do kieszeni i wyruszyć dalej. Przed siebie. Do skośnych oczu i wielkich, czarnych jak węgle, do palm i piasku jak aksamit. Do rzek wrzosowisk i wiecznej nocy. Do świata, który jeszcze mnie nie zna. 

Dziękuję za pocztówki  :lol:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>